Opłaty transakcyjne za Bitcoin’y Soar 550% w ciągu miesiąca, BCH, Transakcje kreskowe Dużo taniej

Koszt wysłania transakcji przez sieć Bitcoin wzrósł gwałtownie w ciągu ostatniego miesiąca, ponieważ cena górnej kryptokuranty wzrosła.

Według najnowszych danych z Bitinfocharts, średnia opłata transakcyjna Bitcoin (BTC) wzrosła aż o 547% w ciągu miesiąca do 6 sierpnia, wzrastając z zaledwie 1$ do 6,47$.

Opłata spadła do 2,73 dolarów 9 sierpnia, ale nadal stanowi wzrost o około 150% z 30 dni wcześniej.

Użytkownicy BTC musieli zapłacić 6,65$ za wysłanie transakcji przez łańcuch blokowy 20 maja, zaledwie dziewięć dni po planowanym obniżeniu podaży Bitcoin Future. Opłata za wysłanie transakcji w tym miesiącu spadła do 2,73$ 9 sierpnia, ale nadal stanowi wzrost o 150% w stosunku do 30 dni wcześniej. To najwyższe opłaty, jakie osiągnęły w ciągu trzech miesięcy.

Opłaty są płacone za każdym razem, gdy transakcja Bitcoin jest przetwarzana i potwierdzona przez górnika, który kieszeni opłat, oprócz nagrody blokowej, jako dochód.

Jako procent przychodów dla górników BTC, opłaty wzrosły do około 12% w dniu 6 sierpnia, a następnie spadły do około 6% trzy dni później.

Koszty transakcji są głównie spowodowane rosnącym popytem na transakcje przetwarzania poprzez sieć Bitcoin – co samo w sobie jest wynikiem gwałtownego wzrostu cen BTC.

Opłaty są również uzależnione od innych czynników, takich jak wielkość transakcji i trudności z wydobyciem – wszystkie te czynniki wydają się być wyższe.

Bitcoin podniósł się do jedenastomiesięcznej wysokości 12.000 dolarów po kilku tygodniach wydajności poniżej 10.000 dolarów. Rezygnacja z krypty jest postrzegana przez analityków jako podkład do trwałego rajdu w kierunku ceny 28.000 dolarów na koniec roku.

Dla porównania, transakcje przetwarzane przez sieci blockchain, takie jak bitcoin cash (BCH), dash, i eter (ETH) są znacznie tańsze.

Zgodnie z danymi Bitinfocharts, opłaty transakcyjne BCH wynosiły średnio zaledwie $0.0069 (lub mniej niż 1%) w dniu 9 sierpnia, co oznacza spadek o 24% z $0.0091 trzy dni wcześniej. Miesiąc temu transakcja przez sieć kosztowała $0,0056.

Za kreskę, każda transakcja kosztowała $0,0032 w niedzielę. Moneta poruszyła się tylko nieznacznie od 6 lipca, pozostając przez cały ten okres poniżej 1 centa.

Ethereum, druga co do wielkości kryptokurcja pod względem kapitalizacji rynkowej, ma tendencję wzrostową, ponieważ inwestorzy spiętrzają się do aktywów w oczekiwaniu na aktualizację sieci o nazwie Ethereum 2.0, między innymi.

Średnie opłaty ETH wyniosły 253% z 0,55$ 6 lipca do 1,94$ wczoraj.